MILLEKS MEILE KÜÜNLAD?


Ei ole just palju inimkonna leiutisi, mis ajahambale sedavõrd hästi vastu on pidanud kui küünlad. Esimesed vihjed küünalde kasutamise kohta on üle 7 000 aasta vanad. Parafinist sai peamine küünalde valmistamise materjal aga üsna hiljuti ca 170 aastat tagasi. Oleks võinud eeldada, et elektripini leiutamisest kustub ka viimne küünal, kuid üllataval kombel läks sootuks vastupidi - 20. sajandi teises pooles hakkas pärast mõningast madalseisu küünalde populaarsus hoopis kasvama.

Võistlus valgusallikana oli küll elektripirnile lootusetult kaotatud, kuid küünlad saavutasid edu hoopis teises kategoorias sisustuselementidena, meeleolutekitajatena ja kingitustena. Ühtäkki olid klassikaliselt igavaid ja praktilise välimusega küünlad kõikvõimalikes värvides, kujudes ja suurustes. Lõhnaga ja lõhnata, klassikalised ja modernsed, väli- ja siseruumides, parafinist, palmi- või sojavahast. Ja tead mis? Ka Mileedi interjööri keskusest leiad sadu erinevaid küünlaid ja küünlajalgu endale või kingiks. 

Täna on küünal ennekõike sümbol, millega tähistatakse kõikvõimalikke erinevaid sündmuseid ja erilisi hetki. Küünal süüdatakse, et tähistada pidupäeva, luua romantilist õhkkonda, rahustada meeli, aga ka selleks pidada meeles lahkunuid. Soe ja hubane küünlakuma annab energiat ja loob meeleolu, lohutab ja loob turvatunnet.