VAASID JA POTID EI OLE AINULT TAIMEDELE


Kuigi vaasid ja lillepotid on loodud siia maailma väga konkreetse eesmärgiga, ei saa neid enam pelgalt pidada taimede panipaikadeks. Need anumad võivad kodus kasutusel olla hoopis muude esemete hoiustamiseks, näiteks nagu pliiatsi-, pintslikimpude või dekoratiivsete kivikeste tarbeks. Samas kasutatakse stiilseid potte ja vaase täiesti iseseisvate disainielementidena, kuhu polegi ette nähtud midagi sisse panna.

Kui siiski soovid vaasi täita, on lõikelillede puhul eriti oluline, et leiaksid vaasi, mis vastaks taime vajadustele. Suured kõrged vaasid on sobilikud võimsatele lillekimpudele samas, kui väike vaas toob esile üksiku lille ilu, kuid sa saad ka erinevaid lilli ja vaase oma maitsele vastavalt kombineerida.

Tähtis on teada, mis eesmärki pott kodus täitma hakkab. Taime koduna on poti materjali omadused väga oluliseks faktoriks. Savipotid kaotavad kiiremini niiskust ja toitaineid, seega on need sobilikud kas õue- või vähem vett vajavatele taimedele. See-eest plastpotid on suurepärased niiskust armastavatele taimedele. Keraamilised potid on ideaalseks kujunduselemendiks nii toas kui õues, kuid neil pole tihti põhjas ava vee voolamiseks.

MILEEDI erinevad lillepotid, vaasid ja õuepotid annavad nii sinu taimedele kui ka muudele esemetele uhke kodu.