Minevik, olevik ja tulevik sinu kodus

BLOGI

Kommenteeri
MileediHome’il on novembris sünnipäev ja sünnipäevade üks funktsioon (kui mitte peamine) on panna meid märkama, et me ise ja meid ümbritsev möödub. Sünnipäev justkui tuletab meile midagi meelde, mis igapäevase sagimise käigus võib ununema kippuda. Tegelikult me näeme ise päris palju vaeva, et kõige olulisemat elus meeles pidada. Ei, jutt ei ole mitte kalendrist või to-do listist, vaid ikka sellest, mis on päriselt oluline. Kui vaatame endi kodus sellise pilguga ringi, siis oleme erinevate esemete abil tõstnud kõige olulisema kõige nähtavamale. Seejuures leiame endi kodudest viiteid nii minevikule, olevikule kui ka tulevikule.

Minevik

Kindlasti on see individuaalne ja mingile varasemale perioodile tagasi vaatamine võib olla kandev, toetav ja motiveeriv, kuid sama hästi ka nõrgestav, haiget tegev või laastav. Meie loomuses on aga mäletada rohkem head kui halba. Seepärast leiamegi üksteise kodudest nähtavatelt kohtadelt pilte perekonnaliikmetest ja lähedastest, koos veedetud hetkedest ja mälestamist väärt emotsioonidest. Võõra pilgu võib raamitud foto jätta külmaks, kuid asjaosalistele tuletab iga jäädvustus midagi olulist meelde. Veidral kombel on nii, mida vanem on pilt ja mida rohkem on inimesed vahepeal muutunud, seda põnevam on neid pilte vaadata ja seda rohkem möödunust meenub.

Kui arvad, et sinu kodus peaks mõni pildiraam rohkem olema, siis meil on neid tohutult palju nii Mileedi Interjöörikeskuses kohapeal kui ka siinsamas e-poes.

Olevik

Pole parata – olenemata sellest, kui enesekindlad või eneseteadlikud me oleme või arvame end olevat, siis see, kuidas teised meid näevad, on meile oluline. Võibolla mäletad seda tunnet, kui said väikese lapsena esimest korda aru, et see, keda peeglist näed, oledki sina. Ja võib-olla ka sina proovisid esialgu teha mingit ilmet või liigutust, mida peegelpilt ei suudaks järele ahvida. Meie peegelpilt on see, kuidas me ennast olevikus tajume ja tunneme. See on ka põhjus, miks enamikest kodudest leiab peegli nii vannitoast kui ka esikust, et hetk enne lahkumist endale veel viimane pilk heita, veendumaks, et kõik on korras ja kontrolli all.

Kui sinu kodus ei ole peeglitega kõik kontrolli all, siis meil on peegleid suures valikus.

Tulevik

Nüüdseks oled ilmselt aru saanud, et tõepoolest me alateadlikult paigutame enda ümber esemeid ja asju, mis aitavad meil maailmaga suhestuda. Kui mineviku ja olevikuga saavad paljud meist suhestuda, siis vihjeid tuleviku kohta võib meie kodudest leida erinevaid. Näiteks laste tubadest võib tihti saada vihjed, mis neid huvitab või kelleks nad suurena saada tahavad – kes on nende iidolid. Pildid või postrid sportlastest, autodest või superkangelastest võivad anda selgeid vihjed unistuste osas. Tegelikult jälitavad sarnased vihjed meid ka vanemas eas. Näiteks maailmakaardi või mõne konkreetse riigi sümboolika võib vihjata, kus selle kodu peremees sooviks veel käia või millises kohast käimisest on head mälestused. Vihjed võib leida ka erinevatest dekoratsioonidest või kasvõi sellest, kas kodus on ülekaalus raamatud või mängukonsooli plaadid. Võiks isegi väita, et see, milliste esemete ja sümbolitega me endid ümbritseme võib avaldada otsest mõju sellele, milline saab olema meie tulevik.

Kokkuvõtvalt saab kas nõustuda või mitte, et me rohkem või vähem teadlikult ümbritseme ennast sümbolitega, mis annavad selgeid vihjeid meie mineviku, oleviku ja tuleviku osas. Mõned meist kujundavad teadlikult igapäevast keskkonda, teised mitte niivõrd, kuid mõlemal juhul räägib meie kodu ja meid ümbritsevad esemed lugusid. Meie Mileedis aitame inimestel neid lugusid jutustada.

Lisa kommentaar

Email again: